2009
12
22 15:09
„City Service“ sandoriams su „Rubicon“ reikia daugiau skaidrumo

Nekilnojamojo turto priežiūra užsiimančios AB „City Service“ valdyba antradienį paskelbė, kad užsiims šiukšlių išvežimo verslu ir iš pagrindinio akcininko „Rubicon Group“ įsigis šios rinkos žaidėją „Ecoservice“. Investuotojų asociacijos nuomone, šiam sandoriui reikia daugiau skaidrumo.

„City Service“ teigimu, „Ecoservice“ (anksčiau įmonė vadinosi „Vienituras“) įsigijimui bus panaudota „didžioji dalis“ lėšų, gautų iš naujos „City Service“ akcijų emisijos, kurią planuojama išplatinti už 63,25 mln. litų. 

„Nors „City Service“ teigia, kad „Ecoservice“ bus perkama už kainą, ne didesnę nei nustatys nepriklausomi turto vertintojai, bendrovės valdyba jau žino, kad tam bus panaudota „didžioji dalis“ iš pritrauktų lėšų, todėl manome, kad sandoriui trūksta skaidrumo. Jei vertinimas jau atliktas, jis turėtų būti paskelbtas viešai“, - tvirtino Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius. 

Jo teigimu, Vertybinių popierių komisija, prieš registruodama naujos „City Service“ akcijų emisijos prospektą, turėtų išsireikalauti „Ecoservice“ vertinimo ataskaitą, kad smulkieji akcininkai galėtų įvertinti sandorio naudą biržoje listinguojamai bendrovei „City Service“. 

„Šiuo metu „City Service“ valdyboje yra tik „Rubicon Group“ atstovai, o ginančių smulkiųjų akcininkų interesus – nėra, todėl reikia papildomo filtro, kuris patikrintų, ar kaina nėra per didelė. Rinka, turėdama tiek informacijos, kiek jos paskelbta dabar, sandorį įvertino neigiamai“, - sakė T. Pilipavičius. 

„Ecoservice“ grupė, kuriai dar priklauso Klaipėdos „Specialusis autotransportas“ ir „Trakų rajono komunalinių įmonių kombinatas“, 2008 metais gavo 34,7 mln. litų pajamų ir uždirbo 242 tūkst. litų veiklos pelno. Bendrovei „Specialusis autotransportas“ už 2,41 mln. litų pardavus žemę Klaipėdos rajone ir iš šio sandorio uždirbus 1,358 mln. litų grynojo pelno, „Ecoservice“ grupės grynasis pelnas siekė 1,005 mln. litų. 2009 metais „Ecoservice“ planavo uždirbti 1,4 mln. litų grynojo pelno. 

Šiuo metu „Ecoservice“ priklauso „Rubicon Group“ įmonei „Bionovus“. 2008 metų „Bionovus“ ataskaitoje skelbiama „Ecoservice“ akcijų įsigijimo savikaina – 9,044 mln. litų. 2008 metų pabaigoje „Ecoservice“ grupės nuosavas kapitalas siekė 8,1 mln. litų, bendrovė turėjo 20,9 mln. litų finansinių skolų. 

„Manome, kad antrinių žaliavų ir komunalinių atliekų surinkimo, vežimo ir apdorojimo verslas, kuriuo užsiima „Ecoservice“, yra perspektyvus ir turi daug sinergijų su dabartine „City Service“ veikla, tačiau ar šis sandoris kuria vertę smulkiesiems akcininkams priklauso nuo kainos“, - sakė T. Pilipavičius. 

Jis atkreipė dėmesį, kad 2004 metais leidimą įsigyti „Vieniturą“ (vėliau pakeitusį pavadinimą į „Ecoservice“) gavo būtent „Rubikon apskaitos sistemos“ – dabartinio „City Service“ pirmtakė.

Pakomentuokite!


Pakartokite saugos kodą:


Jūsų komentarai: